Zarobki prezesów w Stanach Zjednoczonych
Październik 15, 2014
Polityka pieniężna coraz ciekawsza
Październik 16, 2014

Dochodowe czasy dla specjalistów

Odpowiednia koniunktura dla pracowników średniego i większego szczebla. Cykliczne badanie Antal Global Snapshot sugeruje, iż w dalszym toku wzrasta zapotrzebowanie na fachowców i szefów. Powiększenie zatrudnienia takich pracowników w ciągu najbliższych trzech miesięcy planuje 66 procent instytucji. Raptem 11 procent pracodawców zamierza wykonać redukcje zatrudnienia wśród tejże grupy zawodowej.

Liderami w utrzymywaniu specjalistów i dyrektorów są nieprzerwanie środowiska usług biznesowych. Na kolejnym miejscu znajduje się rynek komputerowy. Oba sektory od lat prześcigają średnią intensywność rekrutacji dla Polski. W otoczeniu liderów znalazła się ponadto gałąź e-commerce oraz nowe media.

Eksperci Antal International zwracają uwagę, że polscy użytkownicy coraz entuzjastycznie korzystają z okazji robienia zakupów przez net. W związku z tym dużo instytucji, głównie z obszaru handlu posiada konieczność angażowania speców e-commerce. Rozwija się również potrzeba komunikacji z odbiorcą w cyfrowym świecie oraz tym samym zapotrzebowanie na ekspertów z zakresu marketingu internetowego.

Powiększenie zatrudnienia będzie również miało miejsce w usługach prawnych oraz także w przemyśle motoryzacji i lotnictwa.

Do dziedzin, które dominują w rekrutacji przynależą też księgowość i consulting oraz ponadto bankowość i FMCG czyli sektor zawierający artykuły szybko zbywalne. Wedle Antal Global Snapshot ogromną intensywność zatrudnienia przewiduje się też w takich branżach jak: telekomunikacja, handel detaliczny i ubezpieczenia. Branże, jakie dostrzegają nieco słabszą dynamiczność zatrudnienia to farmaceutyka, gałąź syntetyczna, hutnictwo, kopalnictwo i przemysł ciężki.

Skutki doświadczenia wskazują, iż tendencje rynku pracy w Europie Środkowo-Wschodniej są porównywalne jak w Polsce. 65 procent kierowników w sektorze planuje zatrudniać w czasie najbliższych trzech miesięcy a 12 procent z nich zasugerowało redukcję etatów.

Polska oraz lokalny region wyjątkowo pozytywnie wypadają na tle tak zwanych gospodarek rozwiniętych, które trochę gorzej plasują się pod względem zapowiadanej dynamiczności selekcji. Dla przykładu w Belgii 59 procent właścicieli będzie zatrudniać profesjonalistów i menedżerów, we Francji 50 procent, w Niemczech 34 procent a w Austrii 36 procent.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge

We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. If you continue to use this site we will assume that you are happy with it. Ok