Myślisz, że kantory internetowe to nisza? Jesteś w błędzie! Sprawdź, jak rośnie ich popularność w naszym kraju.

Jak się okazuje, kantory internetowe cieszą się w Polsce ogromną popularnością. Poniższy wykres obrazuje gwałtowny wzrost obrotu pieniędzmi za ich pośrednictwem:

Specjaliści przewidują, że w tym roku padnie kolejny rekord, a Polacy mogą wymienić za pośrednictwem e-kantorów aż 30 miliardów złotych! Właściciel jednej z najpopularniejszych i najlepszych porównywarek kantorów internetowych strefawalut.pl zauważa, że:

„Przewidywania dla e-kantorów są bardzo optymistyczne. Coroczny wzrost ich popularności jest fenomenem w naszym kraju, a zainteresowanie tego typu serwisami wśród przedsiębiorców i klientów indywidualnych stale rośnie. Nic nie wskazuje na to, aby sytuacja miała się zmienić w najbliższym czasie”.

Jest jednak o co walczyć, gdyż przed pojawieniem się kantorów internetowych rynek ich stacjonarnych odpowiedników szacowany był na kwotę 144mld złotych. Więcej na ten temat w obszernej analizie rynku walutowego w Polsce.

Co w takim razie przyciąga ogromne grono użytkowników korzystających z e-kantorów? Głównym atutem jest wygoda. Pieniądze można wymienić z domowego fotela, nie podejmując ryzyka spacerowania z dużą ilością gotówki w kieszeni. Wystarczy posiadanie konta walutowego, na które zostaną przelane nasze pieniądze w obcej walucie. Cała transakcja między klientem a kantorem internetowym trwa dosłownie kilkanaście minut. Drugim, mocnym argumentem jest fakt, że działalności tego typu posiadają bardzo korzystne stawki w stosunku do kantorów stacjonarnych. Obniżają koszty utrzymania, ponieważ nie muszą posiadać dużej liczby pracowników oraz obszernego lokum w centrum miasta. Dzięki temu, z usług e-kantorów codziennie korzystają zarówno przedsiębiorcy, jak i klienci indywidualni chcący zapłacić ratę kredytową w obcej walucie czy wymienić pieniądze na wakacyjny wyjazd.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *