Jak bezpiecznie i odpowiedzialnie zaciągać zobowiązania
Czerwiec 16, 2016
Gdzie kupić eleganckie półbuty
Czerwiec 23, 2016

Ostrożnie z zapytaniami kredytowymi

Poszukiwania oferty kredytowej to często gorący okres wymagający od konsumenta wielu wycieczek do różnych oddziałów bankowych. Nie każdy jednak wie, że już na początku starania się o kredyt, bądź w trakcie codziennych czynności bankowych można podkopać pod sobą dołki, które utrudnią w przyszłości uzyskanie pożyczki.

Banki stosują różne sztuczki, aby zachęcić swoich klientów do korzystania z produktów finansowych. Jedną z takich sztuczek jest bez wątpienia zaproponowanie przedstawienia oferty kredytowej, która jest dostosowana indywidualnie do profilu konsumenta. Rzecz jasna klient informowany jest o niezobowiązującym charakterze takiego zapytania oraz krótkim czasie trwania tego procesu – jest to zazwyczaj kilka minut.

Parabanki natomiast mają znacznie bardziej liberalne podejście do swoich klientów. Zdecydowanie łatwiej będzie nam otrzymać pożyczkę w parabanku niż w klasycznym banku. Sprawdź jak otrzymać pożyczkę – antylichwa.pl, wybierz najlepszą ofertę  i oszczędzaj od dziś.

Niestety za tak niewinnym zapytaniem o ofertę kryje się najczęściej zapytanie do BIK-u, czyli do Biura Informacji Kredytowej. Informacja ta często nie jest podawana przez pracowników banków lub jest ona podsuwana w sposób nie budzący podejrzeń. Zapytanie takie rzeczywiście nie jest zobowiązujące i trwa bardzo krótko, ale może w znaczący sposób wpłynąć na naszą zdolność kredytową. Duża ilość wniosków złożonych w ten sposób jest więc w stanie utrudnić otrzymanie kredytu lub atrakcyjnych jego warunków w przyszłości, ponieważ obniżeniu ulega scoring. Co gorsza często możemy być nieświadomi o tym, że takie wnioski do BIK-u składaliśmy.

W trakcie wizyty banku należy zachować czujność. Na wstępnej wizycie w banku nie zgadzajmy się na otrzymywanie indywidualnych ofert, prośmy o ogólne warunki kredytowania. Najważniejszą jednak zasadą jest dokładne czytanie wszystkiego co podpisujemy, nawet niegroźnej wydawałoby się zgody na przedstawienie oferty. Dbajmy o nasze interesy szczegółowo. Zabezpieczajmy swoją przyszłość. Więcej o zdolności kredytowej znajdziesz na wroniechwilowki.pl/zdolnosc-kredytowa/.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge