Fakty i mity na temat leczenia kanałowego
Fakty i mity na temat leczenia kanałowego
Wrzesień 2, 2018
Rolety plisowane do okien balkonowych
Rolety plisowane do okien balkonowych
Styczeń 3, 2019

Jak myć/czyścić żaluzje aluminiowe

Żaluzje aluminiowe to praktyczne i stylowe rozwiązanie, po które sięga coraz więcej osób. Często jednak tracą na atrakcyjności, gdy z roku na rok wydają się być coraz bardziej zaniedbane. Najważniejszym punktem w konserwacji żaluzji aluminiowych jest ich odpowiednie czyszczenie.  Jak dbać o żaluzje, by zawsze wyglądały jak nowe?

Kiedy czyścić żaluzje aluminiowe?

Kurz nie tylko szpeci, ale także wpływa na komfort użytkowania pomieszczeń, szczególnie zimą i wiosną. Przed rozpoczęciem sezonu grzewczego, oraz w jego trakcie, należy pamiętać, żeby dokładnie wyczyścić żaluzje. Kurz, który osiadł na lamelkach, wraz z ciepłym powietrzem z kaloryferów będzie się przemieszczał w pozostałe części domu. Czyszczenie żaluzji to szczególnie ważna kwestia, jeśli jesteś uczulony na roztocza kurzu lub pyłki.

Kup żaluzje aluminiowe – https://www.agatarolety.pl/katalog/produkt/zaluzje-aluminiowe-standard-16-mm

Jak odkurzać żaluzje aluminiowe?

Żaluzje aluminiowe można odkurzać przy użyciu ściereczek z mikrofibry, elektrostatycznych miotełek lub odkurzacza ze specjalną końcówką. W przypadku ściereczki lub miotełki należy ustawić lamelki poziomo i z obu stron delikatnie przetrzeć. Przy użyciu odkurzacza trzeba pamiętać, że aluminium jest delikatne. Powyginane żaluzje nie wyglądają atrakcyjnie, należy więc ostrożnie przykładać rurę odkurzacza, a jeśli mamy taką możliwość, zmniejszyć jego moc na minimum. Odkurzać należy poziomo, wzdłuż lamelek.

Jak myć żaluzje aluminiowe?

Odkurzanie powinno być delikatne, dlatego nie pozwala w pełni wyczyścić żaluzji. Kolejnym krokiem w dbaniu o żaluzje jest więc umycie ich na mokro. Warto do tego użyć łagodnych detergentów – płynu uniwersalnego lub płynu do mycia naczyń zmieszanego z ciepłą wodą. Za pomocą bawełnianej szmatki należy przetrzeć każdą lamelkę z obu stron.

Nawet najpiękniejsze wyposażenie wnętrz wygląda fatalnie, gdy pokrywa je warstwa kurzu. Dbając o ulubione meble i dodatki, warto pamiętać, by poświęcić kilka minut na żaluzje. Nie tylko chronią wnętrze przed nadmiarem światła, lub zapewniają trochę więcej prywatności, lecz stanowią ponadczasowy i bardzo stylowy dodatek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge

We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. If you continue to use this site we will assume that you are happy with it. Ok