Jak wybrać odpowiedni dozownik do mydła?
Listopad 22, 2016
Problem z odszkodowaniem? – Skorzystaj z profesjonalnej pomocy kancelarii adwokackiej
Listopad 24, 2016

Nowe oblicze Woli

Niegdyś Wola była podwarszawską wsią książęcą, znaną jako Wielka Wola Warszawska. Jej dzieje są widoczne na kartach historii już od XIII wieku. Znana jest jako miejsce elekcji polskich królów, reduta obronna Warszawy, centrum przemysłu, handlu i rolnictwa. Wcześniej niezależna od stolicy, teraz jedna z dynamiczniej rozwijających się części miasta. Dlaczego Wola jest tak wyjątkowa?

Od 1916 Wola funkcjonuje jako dzielnica Warszawy. Przed tą zmianą Wola świetnie sobie radziła bez stolicy. Rozwój infrastruktury i przemysłu pozytywnie wpływał na jej rozwój. Było to także miejsce, do którego warszawiacy uciekali na pikniki, festyny czy zabawy. Niskie ceny gruntów wpływały na rozwój zabudowy mieszkaniowej oraz budowę obiektów pałacowo-ogrodowych.

Obecnie Wola przeżywa prawdziwy boom budowlany. Powstają tu nowe inwestycje mieszkalne, które są luksusowe, nowoczesne i zróżnicowane. Nowa linia metra, bliskość centrum miasta oraz miejsc pracy to bardzo ważne aspekty. Z tego powodu deweloperzy widzą tak wielki potencjał dla dzielnicy, która powoli staje się nowym centrum tętniącym życiem. Mają tu powstać zarówno mieszkania dla młodych ludzi, którzy dopiero zaczynają karierę jak i tych, którzy mają ustatkowaną sytuację zawodową i życiową. Wszystkiemu sprzyja również rozwój obiektów handlowo-usługowych, deptaków i mini parków. Inwestycje, takie jak nowoczesne biurowce i nowe mieszkania Warszawa Wola, sprawiają, że jest to miejsce, w którym warto mieszkać i pracować.

Jedną z ciekawszych inwestycji jest kamienica w stylu art deco, z mieszkaniami i lokalami usługowo-handlowymi. Styl architektoniczny charakterystyczny dla lat dwudziestych XX wieku wyróżnia się na tle innych inwestycji mieszkalnych. Charakterystyczne dla tej inwestycji są mozaiki z kamienia, lobby typu concierge oraz motywy architektoniczne w klimacie Chicago. Oprócz interesującej architektury, mieszkania mają być wyposażone w technologię smart home, a dodatkowo mieszkańcy będą mogli również korzystać z siłowni i sali fitness, która jest w budynku. Mieszkania mają mieć dostęp do balkonów, tarasów lub ogródków. Wyróżniający dla tej inwestycji jest również Zielony Dach, na którym ma powstać ogród z pięknym widokiem na centrum miasta.

Dzięki przyjaznemu charakterowi i położeniu tuż przy centrum, Wola ma ogromną przewagę w przyciąganiu inwestycji w porównaniu do innych dzielnic Warszawy. Wola staje się modnym miejscem do życia oraz nowoczesnym centrum biznesowym. To ucieczka od zakorkowanych ulic Mokotowa czy Służewca i szansa na życie na Woli, która po raz kolejny rozkwita na tle Warszawy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge

We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. If you continue to use this site we will assume that you are happy with it. Ok