Jak myć/czyścić żaluzje aluminiowe
Grudzień 2, 2018
Haluksy – jak sobie z nimi poradzić?
Luty 21, 2019

Rolety plisowane do okien balkonowych

Rolety plisowane do okien balkonowych

Okna balkonowe maja dużą powierzchnię. W związku z tym, należy je stosownie osłaniać. Spośród różnych opcji, zdecydowanie najlepiej sprawują się w tym rolety plisowane do okien balkonowych.  

Okna balkonowe zapewniają dostęp do naturalnego światła, które przyjemnie rozświetla całe pomieszczenie. W pewnych momentach promienie słoneczne mogą jednak powodować irytujące odblaski i razić wzrok. Tak duża przejrzysta powierzchnia umożliwia także swobodny wgląd do wnętrza mieszkania. Konieczne jest więc zamontowanie na nich funkcjonalnej, estetycznej osłony okiennej. Czy rolety plisowane do okien balkonowych to dobry wybór?

Dlaczego warto wybrać rolety plisowane do okien balkonowych?

Okna balkonowe muszą być dokładnie osłonięte przed słońcem. Dzięki specyficznemu mechanizmowi działania, zsunięte plisy nie muszą zasłaniać całej powierzchni. Można je dowolnie rozwijać z góry na dół. Jeśli więc chce się np. osłonić wzrok przed rażącymi promieniami słońca, wystarczy zasłonić wybraną część szyby. Rolety plisowane do okien balkonowych dają więc ochronę przed rażącym słońcem, bez konieczności pozbawiania się dostępu do światła i widoku na zewnątrz.

Rolety plisowane mogą mają wyjątkową właściwość – mogą osłaniać jedynie wybraną część okna – https://www.agatarolety.pl/blog/rolety-plisowane-oryginalna-i-praktyczna-aranzacja-okien/

Plisy świetnie sprawdzają się także w kwestii ochrony prywatności. Z powodzeniem pełnią funkcję tzw. zazdrostki – rolety plisowane do okien balkonowych można rozwinąć na dolnej części szyby, przez co tworzą coś w rodzaju parawanu. Górna część nadal będzie źródłem światła słonecznego. Co więcej, rolety plisowane do okien balkonowych wyglądają niezwykle oryginalnie i urozmaicają wystrój wnętrza.

Na co zwrócić uwagę wybierając rolety plisowane do okien balkonowych?

Kupując rolety plisowane do okien balkonowych, koniecznie należy zwrócić uwagę na to, z jakiego materiału są wykonane. Trzeba odpowiednio dobrać ich transparentność, by mieć pewność, że będą dobrze spełniały swoją rolę. Ciekawym rozwiązaniem są także tkaniny z dodatkowymi właściwościami – odporne na wilgoć, odbijające promienie słoneczne, zaciemniające itp.

Wybierając osłony do okien balkonowych należy mieć na względzie także to, by wybrana aranżacja umożliwiała ich swobodne otwieranie i zamykanie. Rolety plisowane do okien balkonowych zapewniają tę wygodę. Są zamontowane na profilach i blisko przylegają do powierzchni szyby – nie odstają zbyt daleko, a także nie ruszają się.

Gdzie najlepiej kupić rolety plisowane do okien balkonowych?

Rolety plisowane do okien balkonowych muszą być idealnie dopasowane, ponieważ są montowane na prowadnicach i dwóch profilach. W związku z tym, najlepszym rozwiązaniem jest zamówienie ich przez Internet na wymiar. Tylko wtedy ma się pewność, że będą dobrze działać. Dodatkową korzyścią jest to, że można przy tej okazji dobrać materiał, ustalić wygląd profili i inne szczegóły zgodnie ze swoją wizją.

Posiadacze balkonów zdecydowanie powinni rozważyć zakup rolet plisowanych do okien balkonowych. Nie tylko w tym przypadku są najbardziej funkcjonalne ze wszystkich osłon, ale są także bardzo ciekawe wizualnie. Plisy jako jedyne gwarantują skuteczne zabezpieczenie i intrygujący wygląd.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge

We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. If you continue to use this site we will assume that you are happy with it. Ok