Jaki papier toaletowy kupić do toalety publicznej?
Styczeń 16, 2017
urzadzenie-fiskalne
Urządzenia fiskalne
Lipiec 10, 2017

Schody – ważny element piętrowego domu

Piętrowe domy to nie tylko oszczędność przestrzeni i kawałek terenu na ogródek dodatkowo, ale też problem z wyborem odpowiednich schodów na górne piętro.

Rozpatrując zalety domów piętrowych albo z użytkowym poddaszem warto też zastanowić się nad odpowiednimi schodami. Schody mogą być zarówno piękne i funkcjonalne jak i uciążliwe, nieestetyczne i zajmujące zbędne miejsce. Ważne jest przede wszystkim uwzględnienie w projekcje miejsca na ten element wnętrza i to takiego miejsca, w którym nie będzie on stałą uciążliwością dla mieszkańców.

Miejsce odpowiednie na schody

Najkorzystniejsze usytuowanie schodów to miejsce przy ścianie, w narożniku pokoju czy holu. Oczywiście możesz je również umieścić centralnie, na środku salonu wykorzystując ich walory dekoracyjne, ale wówczas albo sam salon straci swój charakter i stanie się bardziej hallem, miejscem przejściowym, albo zdecydowanie zmniejszy się jego powierzchnia. Centralne usytuowanie schodów jest korzystne tylko w wielkich pomieszczeniach, w których możesz wyodrębnić dodatkową część wypoczynkową. Współczesne projekty domów piętrowych (http://pracownia-projekty.dom.pl/) mają z reguły poniżej 100m2 powierzchni, co nie sprzyja wyodrębnianiu tak wielkiego salonu.

Styl schodów a wystrój wnętrza

Druga kwestia to otwór w stropie. Musisz pamiętać, że na piętrze to miejsce będzie wyłączone z użytkowania i nie da się tam postawić mebli, albo zorganizować pokoiku sypialnego. Istotny jest też dobór wyglądu schodów do całości wnętrza. Instalowanie metalowych, nowoczesnych schodów w stylowym domu, wypełnionym antykami to oczywiście nieporozumienie. Styl powinien być dostosowany do wystroju wnętrza. Wygląd stopni i balustrad możesz zaprojektować indywidualnie i zamówić w stolarni, jednak na rynku jest wiele firm specjalizujących się w instalacji schodów, że lepiej skorzystać z szerokiej gamy ofert gotowych, wybierając pomiędzy stylami, kształtami, wielkością czy dekoracyjnymi walorami produktu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge

We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. If you continue to use this site we will assume that you are happy with it. Ok