Po czym poznać dobrego psychologa?
Listopad 9, 2016
Jak wybrać odpowiedni dozownik do mydła?
Listopad 22, 2016

Zalety i wady sztucznej choinki

Zakup choinki zawsze musimy rozpocząć od postawienia odpowiedzi na pytanie: „sztuczna czy prawdziwa?”. Każda z tych opcji ma swoje zalety oraz wady i to od nas zależy, jaką podejmiemy decyzję. Sprawdźmy więc, jakie cechy prezentuje sztuczna choinka.

Zalety sztucznej choinki

Podstawową zaletą sztucznego drzewka bożonarodzeniowego jest jego długowieczność. Prawdziwa choinka zagości w naszym domu jedynie przez jeden sezon. Przeważnie jednak już początkiem stycznia będzie wyglądała mizernie – jej igły opadną, a suche gałęzie w niczym nie będą przypominały pełnego życia, soczystego drzewka. Problem ten nie dotyczy sztucznej choinki – ta zawsze wygląda tak samo. Igły trzymają się przez wiele lat, nie opadają i nie łamią się.

Druga sprawa to cena choinki. Choć plastikowe drzewko jest kilkukrotnie droższe od żywej choinki, pamiętajmy o tym, że wydatek ten rozkłada się na co najmniej kilka lat. W szerszej perspektywie wychodzi więc znacznie taniej.

Wytrzymałość – to kolejna zaleta drzewka sztucznego. Jeśli nasze ozdoby choinkowe są za ciężkie – gałązki sztucznego drzewka wygną się, lecz łatwo przywrócić im pożądane ułożenie. Żywa choinka po prostu się połamie.

Osypujące się na podłogę igły żywej choinki mogą spędzić sen z powiek każdej gospodyni domowej, a ich sprzątanie jest właściwie bezcelowe – ciągle opadają nowe. Zamiast więc cieszyć się bliskością rodziny oraz odpocząć – nieustannie sprzątamy igły. Problem jest jeszcze poważniejszy jeśli naszą podłogę wyściela dywan, w który igły się wbijają. Ten problem absolutnie nie dotyczy drzewek plastikowych – jak wspomniano wyżej, ich igły całymi latami trzymają się gałązek.

Przed zakupem sztucznej choinki warto zerknąć: http://swieta.dom.pl/493-choinki

Wady

Jak każdy produkt – sztuczne drzewka bożonarodzeniowe mają także swoje wady. Oto one:

  • potrzebujemy miejsca do ich przechowywania poza okresem świątecznym,
  • choinka jest wykonana z plastiku, nie jest więc zbyt przyjazna środowisku, choć fakt ten rekompensowany jest nieco przez długowieczność drzewka i ochronę lasów,
  • sztuczna choinka pozbawiona jest zapachu, żywa rozsiewa w domu delikatny żywiczny aromat.

Jak widać wad sztucznych choinek jest niewiele w porównaniu z ich zaletami. Każdy jednak wybiera to, co z jego punktu widzenia ma więcej pożądanych cech.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge

We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. If you continue to use this site we will assume that you are happy with it. Ok