Problem z odszkodowaniem? – Skorzystaj z profesjonalnej pomocy kancelarii adwokackiej
Listopad 24, 2016
Czy warto ćwiczyć na siłowni?
Grudzień 5, 2016

Jak dobrać perfumy do własnego stylu życia i osobowości

Wbrew pozorom nie jest to zadanie proste, ale też nie niemożliwe, wystarczy zastosować się do kilku zasad i zadanie będzie całkiem proste. Na pewno nie należy kierować się modą i gustem koleżanki, bo perfumy mają charakteryzować nas.

Jak wybrać idealne perfumy

Najważniejsza sprawa to uświadomić sobie, że nie ma perfum uniwersalnych, które pasują dla każdego (dotyczy to zarówno zapachów dla kobiet, jak i zapachów dla mężczyzn), na każdą porę dnia i w każdych okolicznościach. Czasy dominacji Chanel No 5 mamy już za sobą. Zgodnie z najnowszymi trendami zapach perfum powinien podkreślać osobowość, styl życia, stanowić ostatni szlif stroju do pracy czy na wieczorną imprezę.

Podstawowa zasada to kierowanie się własnym gustem, intuicją. Nie należy sugerować się promocją, reklamą czy opiniami innych. Dobierając zapach trzeba chwilę zastanowić się nad własnym stylem i trybem życia. Inne perfumy będą odpowiednie dla osób energicznych, aktywnych, lubiących styl sportowy, a zupełnie inne dla osób spokojnych, wyciszonych, lubiących ład i porządek.

graika

Kupisz na www.perfumerianiebieska.pl

Na domowej toaletce powinny stać dodatkowo perfumy na szczególne okazje, wieczorne spotkania towarzyskie, wyjścia do teatru lub uroczystości rodzinne. Generalnie istnieje kilka zasad, które ułatwiają dokonanie wyboru, ale nie oznacza to, że muszą być rygorystycznie przestrzegane, najważniejsze by zapach dobrze z nami „współpracował”.Zapachy cytrusowe o dużym ładunku ekspresji pasują do osób energicznych, aktywnych, uprawiających sporty, preferujących kolory jasne, słoneczne.

Zapachy kwiatowe pasują do większości kobiet. Mają charakter romantyczny, roztaczają spokój, poczucie stabilizacji, doskonałe dla kobiet w wieku dojrzałym. Zapachy orientalne to idealny wybór dla osób, które chcą podkreślić swoją tajemniczość i zmysłowość, bardzo dobre na spotkania we dwoje.

Ciężkie zapach drzewne, szyprowe w dużej mierze zarezerwowane są dla perfum męskich, ale będą dobrze współgrały z kobietami o silnej osobowości i charakterze, odważnych i przebojowych. Wybierając dominującą nutę zapachową w naszych perfumach warto uwzględnić także preferowaną przez nas kolorystykę ubrań. Do jasnych tonacji bardziej pasują lżejsze zapachy, z kolorami ciemnymi dobrze będą współgrały zapachy orientalne, do kolorów pastelowych idealnie pasują tonacje kwiatowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge

We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. If you continue to use this site we will assume that you are happy with it. Ok