Czy warto ćwiczyć na siłowni?
Grudzień 5, 2016
Brabantia – Urokliwe holenderskie kosze na śmieci
Grudzień 19, 2016

Urodowe triki Japonek sprawdzające się w pielęgnacji paznokci

Japonki nie od dziś słyną z nieskazitelnej cery i młodego wyglądu nawet do późnej starości. Kosmetyki bazujące na sprawdzonych Japońskich recepturach zalewają od jakiegoś czasu Europejski rynek. Ten trend przeniósł się również na kwestię pielęgnacji paznokci.

Manicure japoński – bo o nim mowa, jest kolejnym trikiem urodowym stosowanym przez Japonki. Ma on na celu odżywienie oraz regenerację płytki paznokcia. Działa też zbawiennie jeżeli przyszło nam się zmagać z osłabieniem, łamliwością oraz rozdwajającymi się paznokciami. Manicure japoński opiera się na składnikach pochodzenia naturalnego, w tym m.in.: pyłku pszczelim, keratynie, witaminach a i b oraz krzemionce z morza japońskiego. Jeżeli masz problematyczną płytkę paznokcia, ale będziesz pieczołowicie przykładała się do tego zabiegu i wykonywała go systematycznie, to z pewnością w krótkim okresie czasu odnotujesz zadowalające rezultaty.

Sam zabieg w salonie nie trwa długo. Polega on – jak to standardowy manicure – na dokładnym przygotowaniu i opiłowaniu płytki paznokcia, odsunięciu skórek, wyrównaniu płytki i nadaniu estetycznego kształtu – wedle uznania. Później przechodzi się już do samej pielęgnacji, która polega na wcieraniu i wmasowywaniu specjalnej, odżywczej pasty, na bazie wspomnianych produktów. Na sam koniec manicurzystka nakłada na paznokcie specjalny pyłek, który ma za zadanie zatrzymać naturalne składniki, które są zawarte w paście. Dodatkowo pyłek który zostaje na płytce paznokcia bardzo elegancko ją nabłyszcza i daje bardzo ładny efekt zdrowego i odżywionego paznokcia. Oczywiście nie można zapomnieć również o skórkach, w związku z czym po zabiegu zostanie również nałożona oliwka na skórki.

Stylistki paznokci dają gwarancję zadowalających rezultatów już po 4 seriach zabiegów. Może zatem warto zadbać o własną płytkę paznokcia i dać jej odpocząć od tych wszystkich chemikaliów i lakierów wszelkiej maści jakimi bombardujemy je na co dzień? Zadbajmy o nasze paznokcie a będziemy mogły się nimi cieszyć i eksponować je do woli.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge

We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. If you continue to use this site we will assume that you are happy with it. Ok