Pocałunek głęboki, czyli odkrywanie siebie nawzajem
Marzec 25, 2016
3 kroki do zdrowego serca
Kwiecień 14, 2016

Przyczyny chorób skóry tj. atopowe zapalenie i pokrzywka

Zanieczyszczenie środowiska, alergeny zawarte w pokarmach i towarzyszący nam niemal codziennie stres jest przyczyną powstawania wielu zmian na naszym ciele. Na alergiczne schorzenia skóry cierpi coraz więcej osób. I choć w wielu przypadkach nie ma skutecznego lekarstwa, jest wiele możliwości łagodzenia skutków choroby.

Jedną z najbardziej powszechnych chorób jest atopowe zapalenie skóry, zwane inaczej atopią. Do najczęstszych objawów należą dokuczliwe swędzenie, wysuszenie naskórka, zaczerwienienia i podrażnienia. Atopia ma podłoże genetyczne i wynika z różnego rodzaju zaburzeń funkcjonowania układu nerwowego i immunologicznego.

Szacuje się, że ze schorzeniem zmaga się nawet 10% mieszkańców kuli ziemskiej. Wzrost zachorowalności zaobserwowano szczególnie w zachodnich krajach wysoko rozwiniętych.

Pokrzywka alergiczna

Chyba każdy człowiek pamięta swój pierwszy kontakt z pokrzywą. Niemal natychmiast pojawia się pieczenie, swędzenie i wielki bąbel. To uczucie pamięta się na długo, a roślinę omija szerokim łukiem. Ale tego typu zmiany na skórze mogą być oznaką znacznie poważniejszych chorób.

Pokrzywka alergiczna i bąble

Wysypka pojawiająca się przy pokrzywce może być często mylona i przypisywana do innych podobnych schorzeń skóry. Dlatego konieczna jest wizyta u specjalisty, który po obejrzeniu i przeprowadzeniu szczegółowego wywiadu postawi diagnozę i rozpocznie leczenie. Po zakończeniu kuracji bardzo ważne są regularne, drobiazgowe badania kontrolne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge

We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. If you continue to use this site we will assume that you are happy with it. Ok