Jak można wyceniać używany samochód?
Wrzesień 6, 2016
Wysokiej jakości garaże blaszane
Wrzesień 21, 2016

Jak napisać pozew o rozwód?

Małżeństwo to piękna rzecz, pod warunkiem jednak, że jest odpowiednio dobrane. Że mąż i żona wzajemnie się szanują, wspierają, pomagają sobie w codziennych sprawach. Bardzo ważna jest też zgodność charakterów, osobowości, podejścia do wielu spraw. Dobrani małżonkowie często wyznają podobne wartości światopoglądowe i mają zbliżoną wizję przyszłości własnej rodziny. Niezastąpione jest też okazywanie partnerowi swych uczuć, ustawiczne pokazywanie, że jest dla nas ważny i że życie z nim jest dla nas spełnieniem marzeń.

Powyższe brzmi jak opis prawdziwej sielanki i faktycznie, rzadko kiedy taka sielanka ma miejsce, bo małżonkowie zazwyczaj borykają się z rozmaitymi, mniejszymi lub większymi problemami wewnątrz ich związku. W większości par następuje po prostu zwyczajne wypalenie uczuciowe. Partner nie wydaje się już tak atrakcyjny jak kiedyś, i nie chodzi tu wcale tylko i wyłącznie o atrakcyjność fizyczną, ale może przede wszystkim o to, że nie jest już w stanie zainteresować, zaskakiwać swojej drugiej połówki. Rezygnuje z okazywania czułości, zainteresowania, nie przykłada dużej wagi do wzajemnej rozmowy, a często nawet i nie ma zamiaru słuchać zwierzeń. Wydaje się odległy, wyobcowany i niezainteresowany związkiem. Pół biedy, jeżeli tylko tak wyglądają małżeńskie problemy. Nad tym wszakże da się w jakiś sposób pracować. Prawdziwy dramat małżeński zaczyna się rozgrywać wtedy, gdy do głosu w rodzinie dochodzą różnego rodzaju patologie. Alkoholizm, przemoc (często właśnie po alkoholu), inne nałogi, notoryczne zdrady – to wszystko sprawia, że małżeństwo istnieje już właściwie tylko teoretycznie.

W obecnych czasach coraz więcej osób składa pozew o rozwód. Dochodzą po prostu do wniosku, że nie ma sensu dłużej męczyć się z kimś, kto nie dość, że w żaden sposób im nie odpowiada, to jeszcze wspólne życie z nim jest prawdziwym utrapieniem. Podjęcie takiej decyzji jest jednak dopiero początkiem całej drogi. Zazwyczaj małżonkowie nie wiedzą nawet jak napisać pozew o rozwód. Nie są również zorientowani w innych prawnych kwestiach. Na przykład takich ile on kosztuje i do jakiego sądu się składa. Najlepiej w takim wypadku jest po prostu poprosić o pomoc adwokata rodzinnego, który jest specjalistą jeśli chodzi o rozwody Szczecin. Pomoże on bowiem możliwie najmniej bezboleśnie przejść przez całą procedurę rozwodową, dużą część związanych z tym obowiązków biorąc po prostu na siebie. Trzeba bowiem pamiętać o tym, że nie każda sprawa rozwodowa jest łatwa. Problemy zaczynają się wtedy, gdy małżonkowie są ze sobą mocno skłóceni i zamierzają jak najbardziej „ukarać” partnera, winiąc go za zaistniałą sytuację. Takie sprawy rozwodowe potrafią ciągnąć się nieraz i latami. Dodatkowym problemem będzie z pewnością podział majątku, jeżeli mąż i żona nie spisali wcześniej intercyzy. Zazwyczaj każdy chce przy takim podziale osiągnąć jak najwyższą korzyść własną, stąd pomoc dobrego adwokata może być nieodzowna, a koszt jego honorarium może szybko się zwrócić. Jeszcze jedną sprawą jest kwestia opieki nad dziećmi, jeżeli małżeństwo takowe posiada. Mimo wszystko, jeżeli małżonkowie czują, że zupełnie nic już ich nie łączy, rozwód wydaje się uzasadnioną decyzją.

Zapraszamy do kancelarii adwokackiej w Szczecinie – http://sochaj.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge

We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. If you continue to use this site we will assume that you are happy with it. Ok