Materiały używane w drukarkach 3D
Listopad 8, 2019

Wybór odpowiedniego przedszkola dla dziecka

Wybór odpowiedniego przedszkola dla dziecka

Rodzice na ogół chcą zapewnić swoim dzieciom wszystko, co najlepsze, dlatego starają się dobrze przemyśleć wszystkie decyzje dotyczące swoich dzieci. Kiedy są one jeszcze małe, z pewnością spędzamy z nimi mnóstwo czasu, być może nawet rezygnując z pracy po to, aby pełnić nad nimi opiekę. Może to być momentami bardzo męczące. Rodzice dobrze wiedzą czym są nieprzespane noce, choroby oraz stresy.

Zwłaszcza gdy dzieci jest kilkoro, opieka nad nimi może nie być łatwa. Z każdym dniem jest jednak coraz lepiej, aż w pewnym wieku dziecko staje się coraz bardziej samodzielne. Wielu rodziców zapisuje swoje dziecko do przedszkola, kiedy kończy ono 3 lub 4 lata. Okazuje się wtedy, że wybór odpowiedniej placówki wcale nie jest łatwy.

Kiedy do przedszkola

Może w naszym mieście nie ma zbyt wielu przedszkoli publicznych i musimy wybrać przedszkole prywatne. Wiąże się to co prawda z większymi kosztami, jednak może być to bardzo dobra propozycja, zwłaszcza jeśli ma ono dobrą opinię, pracuje w nim wykwalifikowana kadra i mieści się niezbyt daleko od naszego domu czy miejsca pracy. Dzięki temu sporo czasu zaoszczędzimy na dojazdach. Najważniejsze jest jednak to, aby dziecko dobrze czuło się w przedszkolu. Najlepszą tego oznaką jest fakt, że rano dziecko chętnie wstaje i cieszy się, że spotka ze swoimi rówieśnikami. Na ogół pierwsze tygodnie są ciężkie. Rozstanie z rodzicem nigdy nie jest łatwe. Niektóre mamy zastanawiają się, czy nie zapisują swojego dziecka do przedszkola zbyt wcześnie, może mają w pewnym sensie rozdarte serce, bo wolałyby spędzać jeszcze z nim czas w domu. Wiele oczywiście zależy od indywidualnej sytuacji rodziny. Jeśli jednak mama musi iść do pracy na ogół przedszkole jest najlepszym rozwiązaniem. Dziecko będzie mogło bawić się oraz w pełni rozwijać. Z pewnością w domu nie zapewnimy takiego szerokiego spektrum aktywności, jakie będzie miało w przedszkolu.

Zabawa, edukacja, rozwój

Komunikacja z innymi dzieci, malowanie farbami, kreatywne zabawy, nauka języka obcego… wszystko to jest w standardowym programie nauczania każdego przedszkola. Niektórzy pedagodzy mają ambicje i chcą wiele nauczyć przedszkolaków. Niektóre dzieci dzięki temu dość wcześnie zaczynają już czytać. Nie musimy się jednak obawiać, jeśli nasz 4 czy 5 latek nie garnie się do nauki. Ma jeszcze wiele czasu. Dobrze jest jednak wyrabiać pozytywne zwyczaje i uczyć malucha samodyscypliny. Bardzo ważne jest rozbudzenie jego apetytu na wiedzę. Warto odpowiadać cierpliwie na pytania, które zadaje. Dzięki temu będzie mu łatwiej w szkole.

Najważniejsza jest jednak dobra zabawa połączona z edukacją. Dzieci najwięcej uczą się właśnie przez zabawę. Dlatego dobrze jest zapoznawać je ze światem cyfr i liter jak najwcześniej. Dzięki temu będą miały dobry start. W przedszkolu nasze dzieci mogą się sporo nauczyć, ale w domu również warto poświęcać im czas i rozwijać ich zainteresowania. Dobrze jest obserwować dziecko i określić, jakie ma naturalne predyspozycje. Warto również podsuwać mu zabawki dostosowane do jego etapu rozwoju.

Więcej informacji

Jeżeli szukasz przedszkola Warszawa Praga Południe sprawdź przedszkole językowo-sportowe NPJS – dowiedz się więcej!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge

We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. If you continue to use this site we will assume that you are happy with it. Ok