Strój do fitnessu
Kwiecień 11, 2015
Nowoczesny przedpokój, to wnętrze praktyczne
Czerwiec 12, 2015

Jakim obowiązkom musi podołać wodzirej?

Mianem wodzireja nazywamy osobę, której zadaniem jest prowadzenie tańców na weselach, czy innych zabawach tanecznych. Zawód w Europie znany jest już od XVIII wieku, kiedy do tradycji europejskiej weszły tańce korowodowe, obfitujące w niezliczoną ilość figur czy tancerzy na parkiecie. W takiej sytuacji, aby całość przebiegała bez komplikacji, potrzebna była osoba, która potrafiłaby zapanować nad bawiącymi. I tak oto narodził się zawód wodzireja, który pełnił na dworskich balach wysoką pozycję. Jednak od współczesnego wodzireja na wesele wymaga się znacznie więcej niż tylko poprowadzenia tańców.

 

Współczesny wodzirej jako osoba od wszystkiego

 

Nowoczesny wodzirej musi umieć stworzyć atmosferę przyjazną dla otoczenia. Wówczas wiszące w powietrzu napięcie, wstyd czy tez inne negatywne emocje potrafi zamienić w żart. Musi zatem zarażać optymizmem, poczuciem humoru, pomysłowością oraz umiejętnością dostosowania się do każdej sytuacji. Nigdy bowiem nie wiadomo, kto pojawi się na sali weselnej i jaki będzie jego stopień rozrywkowości. A zatem oprócz elastyczności, od współczesnego wodzireja wymaga się doskonałych umiejętności obserwatorskich.

 

Podstawowe obowiązki wodzireja

 

  1. Do najważniejszych obowiązków wodzireja należy bez wątpienia zabawianie gości i tworzenie na sali weselnej przyjemnej atmosfery. Na tego typu imprezach tanecznych potrzebna jest osoba, która swoją charyzmą oraz pozytywnym usposobieniem będzie umiała porwać innych do tańca. Dla dobrego wodzireja tego typu kwestie nie powinny sprawić żadnego kłopotu, w szczególności wtedy, gdy umiejętność zabawiania ludzi jest jego cechą naturalną.  Wodzireja na wesele  to osoba, która dokłada wszelkich starań, aby wszyscy goście doskonale się bawili, brali czynny udział w przygotowanych zabawach i konkursach, a przy okazji nie schodzili z parkietu. Nie jest to jednak takie proste zadanie, jakim mogłoby się wydawać. Niektórzy będą rwać się do tańca nie będąc namawianym, podczas gdy inni, ci bardziej oporni, mogą w tym zakresie nie być zbyt skłonni do negocjacji. I właśnie dla tych osób zamawia się wodzireja/DJ na wesele, który przy użyciu posiadanych umiejętności, będzie umiał rozbawić całe towarzystwo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge

We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. If you continue to use this site we will assume that you are happy with it. Ok