Trampki a tenisówki – co je wyróżnia, co łączy?
Wrzesień 4, 2015
Firmowe kartki świąteczne
Październik 12, 2015

Dofinansowanie do baterii słonecznych

Wybór rodzaju paneli słonecznych z biegiem lat jest coraz szerszy, a same systemy konsekwentnie zyskują na popularności. Rozwój technologii oraz stale spadające ceny powodują rozpowszechnienie instalacji wykorzystujących odnawialne źródła energii. Znajdują szerokie zastosowanie przy ładowaniu różnego rodzaju akumulatorów, sprzętów elektrycznych oraz oświetlenia. Prócz tradycyjnych konstrukcji na sztywnych stelażach dostępne są również baterie słoneczne elastyczne, idealnie nadające się do kamperów, przyczep kempingowych, łodzi, jachtów i wszędzie tam, gdzie nierówna powierzchnia uniemożliwia zwykły montaż. Na ceny paneli wpływ mają ich rodzaj (istnieją panele monokrystaliczne i polikrystaliczne), oferowana moc i wspomniana wcześniej konstrukcja sztywna bądź elastyczna.

O ile przy kredytach na kolektory słoneczne można liczyć na finansowe wsparcie, jeśli chodzi o baterie słoneczne dopłaty takie nie istnieją. Pocieszający jest jednak fakt, że instalacje solarne ON-GRID zwracają się w czasie 7-8 lat, po czym przynoszą same korzyści. Wspomniane systemy charakteryzuje eliminacja z zestawu akumulatora i bezpośrednie podłączenie pod inwerter generujący prąd do sieci. Są to obecnie najbardziej opłacalne i korzystne instalacje fotowoltaiczne, jeśli oczywiście ma konieczności zastosowania akumulatora, jak ma to miejsce w przypadku zastosowań mobilnych, turystycznych lub wszędzie tam, gdzie dostęp do sieci elektrycznych jest nieosiągalny.

Praca wszystkich paneli przewidziana jest na 25 lat, po czym tracą 20% nominalnej wartości. Materiał, z którego są wykonane zapobiega uszkodzeniom mechanicznym, a szczelna konstrukcja eliminuje możliwość wdarcia się do środka urządzenia wody. Odporne na niekorzystne warunki pogodowe z całą pewnością przyniosą właścicielowi wiele korzyści.

Więcej na ten temat – www.fotowolt-instal.pl/baterie-fotowoltaiczne-dla-domu.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge

We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. If you continue to use this site we will assume that you are happy with it. Ok