Zajęcia komornicze z pensji, emerytury czy renty
Sierpień 29, 2016
Jak napisać pozew o rozwód?
Wrzesień 7, 2016

Jak można wyceniać używany samochód?

Chcąc sprzedaż swój używany samochód, chcąc skorzystać z możliwości przygotowanej przez różnego rodzaju komisy, przez różnego rodzaju skup samochodów należy brać pod uwagę kilka wytycznych, wypadkowych wpływających oczywiście na końcową wycenę samochodu. Nawet kiedy zechcemy samodzielnie, choćby online sprzedać samochód, to koniecznie będziemy musieli wiedzieć jak prawidłowo dokonać wyceny. Co może na nią wpływać, jakie informacje są sprawdzane, analizowane?

Stan pojazdu, jego możliwości techniczne, wyposażenie

Jednym z czynników jest niewątpliwie sprawdzanie tego jakie możliwości techniczne gwarantuje dany samochód. Dokładnie jakie ma wyposażenie, kto jest jego producentem, czy posiadając konkretny model pojazdu ma się go w wersji standardowej czy może rozszerzonej. Jeżeli wszystkie elementy działają bez zarzutów to na pewno wpływają na jego cenę. Im więcej rozszerzeń, im więcej parametrów tym naturalnie lepiej. Każdy zdaje sobie również sprawę z tego, że odpowiednio zadbany samochód, regularnie przechodzący przeglądu, auto o które właściciel prawidłowo dba będzie się mógł uzyskać lepszą wycenę.

Przebieg pojazdu, rocznik

Oczywiście słynny przebieg pojazdu, oczywiście słynne liczniki z którymi do tej pory są kłopoty. Ale właśnie stan licznika, jego przebieg ma duże znaczenie w przypadku przeprowadzenia konkretnej wyceny. Dobrze kiedy pojazd jest serwisowany w autoryzowanych punktach i wszystko to jest odnotowane w książce pojazdu. Wtedy łatwiej dać wiarę licznikowi. Samochody które mają wiele lat, a posiadają mały przebieg od razu podchodzą pod proceder cofania liczników. Jeżeli będziemy wystawiali samochód na sprzedaż to możemy mieć pewność, że jakiekolwiek manipulacje w tej dziedzinie zostaną szybko wykryte. Co do rocznika to oczywiście, im samochód starszy tym jego cena leci na łeb na szyję.

Prawa rynku

Popyt i podaż czyli odwieczne prawa rynku. Mając problem z prawidłową wyceną samochodu należy po prostu zorientować się w sytuacji na rynku, sprawdzić jak dokładnie prezentują się samochody podobne do naszego, na ile są wyceniane i na tej podstawie spróbować ustalić jakąś sensowną cenę. Pamiętać trzeba – rynek bardzo brutalnie weryfikuje wydumane ceny, brane „z sufitu”.

Celem dobrej wyceny samochodu warto korzystać z pomocy specjalistów, szczególnie kiedy dodatkowo chcemy szybko i za gotówkę sprzedać taki samochód. Wystarczy odwiedzić takie miejsca jak auto skup Wrocław i skorzystać z profesjonalnej pomocy w kwestii wyceny i sprzedaży swojego używanego samochodu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge

We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. If you continue to use this site we will assume that you are happy with it. Ok