Systemy kontroli Control System
Lipiec 17, 2016
Impregnacja drewna
Sierpień 9, 2016

Jak prowdzić firmę w internecie

Zakładają firmę należy odpowiednio się przygotować. Głównie mówimy tutaj o zapleczu technicznym, organizacyjnym. Powinniśmy również zgromadzić odpowiednie środki, by na start nie korzystać od razu z kredytów czy pożyczek które mogą nas zablokować w przyszłości,  warto rozważyć złożenie wniosku o dotację czy odpowiednio wcześniej zaoszczędzić troche pieniędzy na pierwsze miesiące działalności, ponieważ koszta inwestycji zwłaszcza napoczątku mogą być znaczne.

Podstawową kwestią jest oczywiście miejsce działalności, pomysł i biznes plan. Tutaj musimy wszystko bardzo dobrze przemyśleć by nie popełnić podstawowych błędów uniemożliwiających nam dalszy rozwój. Warto przemyśleć wszystkie zakupy do firmy i zoptymalizować je tak by część z nich tych mniej ważnych rozłożyć w czasie lub przenieść na koniec listy. W pierwszej kolejności warto zadbać również o reklamę stacjonarną jak np. tabliczki, baner, oklejejnie szyb czy samochodu, dobrze jest również zaprzyjaźnić się z lokalnymi przedsiębiorcami który jeżeli uda nam sie wstrzelić w niszę mogą już na starcie być zainteresowani naszymy produktami czy usługami. Małe miejscowości pod dużymi miastami np. Bochnia, Brzesko, Tarnów które są w sąsiedztwie Krakowa mogą okazać się dobrym pomysłem na tańsze usługi dla Klientów z Krakowa. Pomysłów jest całe mnóstwo, ważne by cały czas mieć na uwadze jakość i profesjonalną obsługę Klienta.

W internecie panują podobne zasady jak w rzeczywistości prowadzenia biznesu. Utworzenie firmy w internecie wiąże się z utworzeniem bazy czyli miejsca docelowego adresu naszej firmy jaką jest strona internetowa, która będzie dla nas pracowała codziennie przez 24 godziny w tygodniu. Jest to punkt startowy który będzie naszym odzwierciedleniem w internecie. Mając na uwadze start naszego biznesu w mediach, podobnie jak w naszym mieście w którym planujemy prowadzić biznes powinniśmy też przygotować stronę internetową raz, a dobrze. Lepiej też dać sobie więcej czasu na realizację każdego zadania – unikniemy stresu i niepotrzebnych nerwów.

Dobra strona internetowa do podstawa promocji firmy.

Stronę internetową powinnśmy:

  • zaprojektować dla użytkownika i z myślą o jego potrzebach
  • przemyśleć co chcemy przekazać, by komunikat firmy był spójny,
  • umieścić podstawowe informacje, dane firmy, ofertę,
  • dobrze roważyć założenie bloga lub aktualności – które ciekawie prowadzone przyniosą nam popularność i darmową promocję,

Źle zaprojektowana strona internetowa będzie nam kulą u nogi, nie będzie spełniała swojej funkcji reprezentatywnej oraz marketingowej. Dlatego ważne jest by już od początku nastawić się na jakość tworzenia w firmie każdej rzeczy za którą się zabieramy, lepiej mniej działań prowadzić na raz ale skutecznie i profesjonalnie.

Konkurencja dla firmy lokalnej

Warto zainteresować się naszą potencjalną konkurencją, która będzie nam podnosiła poprzeczkę i z którą przyjdzie się zmierzyć. Dobrze jest sprawdzić ich ofertę, sposób działania, akcje i działania jakie podejmują by mieć pełny obraz tego jak prowadzić własną firmę na tle konkurencji. Z całego takiego obrazu powinniśmy również wyciągnąć wnioski gdzie jest furtka dla naszego biznesu, co możemy zrobić lepiej czym przeskoczymy konkukrencję, a gdzie nie warto się siłować i lepiej odpuścić. Dobre badania marketingowe będą również kluczem do sukcesu naszego biznesu.

Przygotowano wspólnie z studio hauerpower – projektującym strony internetowe w Tarnowie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge

We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. If you continue to use this site we will assume that you are happy with it. Ok