Pomysł na biznes: Swoja kwiaciarnia.
Październik 28, 2014
Rekordowa sprzedaż Porsche
Październik 28, 2014

Coraz tańsze paliwo w sprzedaży

Jak zauważają eksperci e-petrol paliwo tanieje z powodu obniżenia cen ropy naftowej, ale słabiutka złotówka wobec dolara może uniemożliwić w tym roku obniżkę średnich cen na rynku detalicznym poniżej poziomu pięciu złotych. Analitycy biura maklerskiego Reflex iż na części stacjach już można nabyć olej napędowy poniżej 4,9 zł za litr, a obecnie na niewielu – benzynę Eurosuper w cenie poniżej 5 zł/l. W ostatnich dniach paliwo w detalu potaniało, najwięcej bezołowiowa benzyna 95-oktanowa – w ciągu ostatniego tygodnia aż o 7 groszy na litrze. Jest to ogromny spadek cen tego paliwa w tym roku. Dziś – jak podaje e-petrol- średnio można ją nabyć po 5,20 zł/litr. O 4 grosze spadła średnia cena oleju napędowego, która wynosi obecnie 5,11 zł/l. Za litr autogazu płacimy 2,55 zł, czyli 3 grosze mniej niż przed tygodniem.

Według ekspertów BM Reflex, od początku października spadek ceny benzyny wyniosła aż 13 groszy, a oleju napędowego aż dwanaście groszy.

Zdaniem ekspertów, obniżki cen benzyn w najbliższych dniach będą realizowane, a ich skala może być jeszcze większa. W ich ocenie e-petrol, koszty benzyny bezołowiowej mogą spaść do poziomu 4,99-5,15 zł za litr, oleju napędowego – do 4,97-5,12 zł/l, a autogazu – do 2,49-2,58 zł/l.

Także BM Refleks jest zdania, iż przed pierwszym weekendem XI powinniśmy zauważyć następny spadek cen paliw, ale skala obniżek może być trochę niższa niż w tym tygodniu. Lecz ceny paliw będą wyraźnie niższe niż przed rokiem oraz najniższe od września 2011 roku.

W tym tygodniu w wyniku notorycznego spadku cen autogazu na stacjach, paliwo to jest mniej drogie niż w ubiegłym roku. Jego niskie ceny powinny się poza tym utrzymać przez następne tygodnie.

Najwięcej powodów do satysfakcji mają właściciele diesli,bo olej napędowy teraz kosztuje o czterdzieści trzy grosze na litrze mniej niż przed rokiem.

Aktualnie najmniej za paliwo płacą mieszkańcy województwa dolnośląskiego, gdzie litr benzyny bezołowiowej 95 kosztuje średnio 5,11 zł, a oleju napędowego 5,03 zł. Najdrożej jest na obszarze zachodniopomorskim, tam ceny są o ponad 20 gr/l wyższe. W ocenie ekspertów Reflexu, być może w następnym tygodniu Dolny Śląsk stanie się pierwszym obszarem, gdzie średnia cena litra oleju napędowego spadnie poniżej 5 zł/l.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge

We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. If you continue to use this site we will assume that you are happy with it. Ok