Coraz tańsze paliwo w sprzedaży
Październik 28, 2014
Tatuaż – modę lansują celebryci
Październik 28, 2014

Rekordowa sprzedaż Porsche

Oferta marki została aktualnie wzmocniona przez modele Macan, 918 Spyder oraz Panamera i Cayenne po modernizacji. Między innymi dzięki temu od stycznia do sierpnia 2014 roku niemiecki koncern dystrybuował na całym globie blisko 120 tys. samochodów, to znaczy o prawie 12 proc. więcej niż przed rokiem.

W samym tylko sierpniu do kupujących trafiło 15 tys. pojazdów, co oznacza niemalże 30-proc. wzrost. Dodatkowo na terenie kraju koncern Porsche notuje rekordowy popyt – w I półroczu br. klienci odebrali 408 aut tej marki, o 78 proc. więcej niż w analogicznym okresie 2013 r.

Propozycja Porsche zostanie w niedalekiej przyszłości zwiększona o model Cayenne S E-Hybrid, który debiutował na salonie aut w Paryżu. To pierwszy hybrydowy SUV premium z możliwością zasilania akumulatorów z gniazdka. Jego średnie zużycie paliwa to 3,4 l/100 km. Tym samym niemiecki koncern jako jedyny na świecie będzie miał w prospekcie produktowym aż trzy hybrydowe modele typu plug-in: supersportowy wóz 918 Spyder, limuzynę Panamera oraz właśnie SUV-a Cayenne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge

We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. If you continue to use this site we will assume that you are happy with it. Ok