Zakładasz własny sklep internetowy? O tym musisz pamiętać!
Marzec 4, 2016
Język rosyjski dla początkujących. Zrób to raz i dobrze. Co warto wiedzieć by uczyć się od razu poprawnie?
Marzec 25, 2016

Konta bankowe, za które nie trzeba wydawać ani złotówki? Zobacz ranking Rekina Finansów!

konta bankowe ranking Rekina Finansów

Jakie jest najlepsze konto bankowe? Takie, za które nie trzeba płacić. Rekin Finansów wziął pod lupę najbardziej znane w Polsce banki i wybrał z nich te, które brakiem wielu opłat najbardziej kuszą klientów.

W rankingu kont bankowych Rekina Finansów znalazły się trzy najlepsze oferty. Zestawienie to powstało w oparciu o codziennie dokonywane, skrupulatne analizy. Na podium uplasowały się eKonto w mBank, Wymarzone Konto Osobiste w Raiffeisen Polbank, a także – na najwyższej lokacie – Konto internetowe w Smart Bank.

Miejsce trzecie: eKonto w mBank

W przypadku tego banku z karty debetowej po prostu warto korzystać, bo jeśli w ciągu miesiąca nie zostaną z niej wykonane transakcje na co najmniej 200 złotych, bank pobiera dodatkową opłatę. Opłaca się tu również płacenie za zakupy telefonem komórkowym. Bank zwraca za to określoną w umowie kwotę – miesięcznie nawet do 50 złotych.

Miejsce drugie: Wymarzone Konto Osobiste w Raiffeisen Polbank

To konto to gratka dla tych, którzy cenią sobie funkcjonalność i szybkość dokonywanych transakcji. Bardzo sprawnie można to robić w bankowości internetowej, jaką oferuje system Raiffeisen Polbank. Jednak schody pojawiają się wtedy, gdy klient chce skorzystać z karty debetowej. Z jej posiadaniem wiąże się comiesięczna opłata w wysokości 3 złotych. Jeśli dodatkowo chcemy, żeby było można nią płacić zbliżeniowo, trzeba się liczyć z zapłatą 15 złotych – na szczęście, to opłata jednorazowa.

Co ciekawe, darmowe jest nie tylko korzystanie ze wszystkich bankomatów w kraju, ale i jedna w miesiącu wypłata pieniędzy w oddziale banku, a także wszystkie wpłaty dokonywane w placówkach Raiffeisen Polbank.

Miejsce pierwsze: Konto internetowe w Smart Bank

To oferta dla wiecznie zabieganych i zarazem mobilnych klientów. Dla ludzi, którzy lubią mieć swoje finanse zawsze „pod ręką” – od konta bankowego dzieli ich zaledwie kilka kliknięć myszką. Co ciekawe, nie może tu być mowy tradycyjnych o wizytach w banku – te bowiem mogą się odbywać wyłącznie w wirtualnym świecie, gdyż Smart Bank funkcjonuje wyłącznie w Internecie.

Jak ocenia Rekin Finansów, minusem jest jedynie to, że cały system bankowy odstaje od tych, które oferują mBank i Raiffeisen Polbank. „Smart Konto” w Smart Banku nadrabia jednak innymi zaletami. Nie trzeba płacić za jego prowadzenie, a także przelewy internetowe czy kartę debetową z paypass. Co więcej, bezpłatne jest korzystanie z bankomatów – i dotyczy to wszystkich takich urządzeń w Polsce.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge

We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. If you continue to use this site we will assume that you are happy with it. Ok