zdjęcia ślubne warszawa
Zdjęcia ślubne? Tylko w Warszawie
Luty 16, 2016
konta bankowe ranking Rekina Finansów
Konta bankowe, za które nie trzeba wydawać ani złotówki? Zobacz ranking Rekina Finansów!
Marzec 14, 2016

Zakładasz własny sklep internetowy? O tym musisz pamiętać!

Jest szansą dla tych, którzy chcą prowadzić dochodowy biznes w sieci oraz dla tych, którzy chcą sprzedawać za pomocą internetowych narzędzi własne wyroby. E-sklepy rewelacyjnie wspierają sprzedaż stacjonarną, choć często są jedyną formą prowadzenia działalności handlowej. Jak wykorzystać ich potencjał?

Dlaczego warto założyć sklep internetowy?

Brak wielkich wydatków związanych z wynajmowaniem lokalu i z jego utrzymywaniem, możliwość oszczędzania na personelu oraz możliwość sprzedawania swych produktów na terenie całego kraju, przez 7 dni w tygodniu i przez 24 godziny na dobę-oto zalety, dzięki którym sklepy internetowe stały się tak popularne. Ich prowadzenie nie wiąże się z wielkimi inwestycjami, można zatem sprzedawać za ich pomocą tzw. niszowy asortyment. Można też oferować tu znane towary, sprzedawane w niskiej cenie. Kluczem do sukcesu jest sprawnie działający sklep, w którym towary zostaną zaprezentowane w ciekawy sposób.

Jak założyć własny sklep internetowy?

Kuszenie cenami i umieszczanie ciekawych opisów produktów nie jest problemem. Gorzej z wyborem projektu sklepu, domeny i hostingu. Ważny jest przecież i przejrzysty układ takiej strony, i prostota obsługi e-sklepu. Dobry adres oraz brak problemów z serwerem to kolejne czynniki, które mogą zadecydować o sukcesie. Jak uporać się z tymi zagadnieniami?
Na szczęście można tu liczyć na profesjonalne wsparcie. Każdy, kto chce założyć sklep online, może skorzystać z usług firmy, która projektuje sklepy internetowe, a w razie potrzeby-zaoferuje usługi związane z hostingiem i domeną. Korzystanie z takiej usługi pozwala na pozyskanie intrygującego projektu, w stu procentach dopasowanego do potrzeb danego sprzedawcy. Wiadomo, że swe specyficzne potrzeby ma księgarnia lub sklep z muzyką, inne potrzeby pojawiają się w chwili, gdy drogą online ma być sprzedawane obuwie lub odzież. Tu niezbędne jest znalezienie miejsca na większą ilość zdjęć oraz tabele z rozmiarami. Ważne jest też dopasowanie projektu sklepu do potrzeb grupy docelowej. Jeśli asortyment sklepu jest kierowany do młodzieży, ważna jest dynamika strony i ciekawa grafika. Jeśli klientami mają być osoby starsze, najważniejsza stanie się przejrzystość oraz dokładna prezentacja towarów. Inwestycja w specjalistę, który wykona indywidualny projekt takiego sklepu, jest zatem sprawą bardzo ważną.

Osoby oszczędniejsze mogą skorzystać z gotowych szablonów. Nie brak przecież firm, które wynajmują oprogramowanie niezbędne do prowadzenia e-sklepu na określony czas. W cenie takiej usługi znajduje się zazwyczaj szablon sklepu, domena oraz hosting, choć warto stawiać na te firmy, które dodatkowo służą wsparciem technicznym. Taka pomoc może się przydać każdemu, szczególnie tym, którzy chcą handlować w sieci mimo dość skąpej wiedzy na temat zasady działania poszczególnych narzędzi internetowych.

O czym należy pamiętać?

Ciekawy asortyment, dobra promocja sklepu oraz ciekawy projekt strony-to sprawy bardzo ważne w handlu online. Nie można jednak zapominać o kilku kwestiach, które-z punktu widzenia prawa-są obecnie bardzo ważne. Podstawa to regulamin, który w czytelny sposób określi zasady korzystania ze sklepu i wyjaśni kwestie związane z reklamacją oraz ze zwrotem towarów. Każdy sprzedawca musi pamiętać, że zabronione są tzw. klauzule niedozwolone. Ich lista wciąż się wydłuża, zatem warto przy tworzeniu regulaminu skorzystać albo z pomocy prawnika, albo wynająć firmę, która za rozsądną cenę opracuje regulamin w stu procentach zgodny z prawem.
Drugą ważną sprawą jest zgłoszenie sklepu do GIODO. Nie jest to trudne. Najważniejsze, by opisać tu sposoby zarządzania danymi osobowymi, które są wykorzystywane w konkretnym przypadku. Trzeba też podać informacje na temat tego, w jakim celu zbiera się dane osobowe, kto ma do nich dostęp oraz w jaki sposób są one zabezpieczane.

Prowadzenie własnego sklepu internetowego nie jest zadaniem trudnym. Nie brak dziś firm oraz narzędzi, które prowadzenie sprzedaży online mogą nam ułatwić. Dzięki temu nasz internetowy sklep może się okazać podstawą dochodowego biznesu i nasza przepustką do wielkiej kariery w branży e-commerce.

Polecamy rzetelną firmę, która tworzy sklepy internetowe: http://www.berber.com.pl/oferta/sklepy-internetowe/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge

We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. If you continue to use this site we will assume that you are happy with it. Ok