8-kołdry-poduszki-ludwika
Poduszka do spania 50×60? Tylko Ludwika!
Styczeń 25, 2020
W jakich sytuacjach potrzebujemy tłumaczeń medycznych?
Sierpień 18, 2020

Auto laweta – pomysł na biznes

Wielu chłopaków, ale i nie tylko, marzy od dziecka o tym, by związać swoją przyszłość z motoryzacją i pojazdami. Jedni zostają kierowcami zawodowymi, inni wybierają wszelkie sporty motorowe, część pracuje w salonach samochodowych, a spota część takich marzycieli otwiera własną firmę świadczącą usługi pomocy drogowej. To fascynująca praca, w której nie można się nudzić, a żaden dzień i żadne zlecenie nie wygląda tak samo. Jak założyć własny biznes z usługami auto lawety?

Biznes samochodowy – auto laweta

Biznes jakim jest działalność pomocy drogowej polega w skrócie na transportowaniu i przewożeniu pojazdów, które brały udział w zdarzeniu drogowym (kolizji czy wypadku), lub też doświadczyły na drodze większej awarii i potrzebują natychmiastowej pomocy gdzieś w trasie. Auto laweta 24 h świadczy właśnie taki transport, który zależnie od życzenia klienta odbywa się z miejsca kolizji lub awarii do warsztatu samochodowego, do mechanika lub tam, gdzie wyznaczy to klient. Pomoc auto lawety to oczywiście główne zajęcie firmy zajmującej się pomocą drogową, ale nie jedyne. Pomoc drogowa pomaga często w naprawach pojazdów na miejscu zdarzenia (jeśli takie są możliwe) oraz np. w pomocy o ubieganie się o odszkodowanie powypadkowe itp. By założyć firmę pomocy drogowej trzeba mieć odpowiednią kategorię praca jazdy- kat. C, zaś bardziej szczegółowe przepisy o wykonywaniu usług w zakresie pomocy drogowej nie są w naszym kraju szczególnie regulowane. Żadne dodatkowe uprawnienia i dokumenty nie będą nam potrzebne, jeśli usługi auto lawety chcemy świadczyć jedynie na terenie Polski. Jeśli jednak chcemy świadczyć usługi auto lawety na ternie UE musimy postarać się o licencję na transport międzynarodowy. Taki dokument wydaje Główny Inspektor Transportu Drogowego. Licencję można uzyskać minimum na 2 lata, a maksimum na 50 lat. Pomoc drogowa rejestrowana jest jako firma transportowa lub przewozowa.

Firma pomocy drogowej może być biznesem bardzo opłacalnym, niemniej konkurencja jest spora. Ważne więc będzie pełne zaangażowanie w pracę oraz dobra reklama w Internecie.

https://pomoc-drogowa-hamburg.com.pl/laweta-hamburg/ pomoc drogowa laweta hamburg

Od czego zacząć?

Jeśli uzyskamy już najważniejsze dokumenty i załatwimy całą papierologię, warto zająć się odpowiednim pojazdem dla pomocy drogowej. Rejestracja auto lawety nie jest skomplikowana, a wizyta w biurze trwa najczęściej szybko. Więcej jednak kosztuje rejestracja pojazdu specjalistycznego niż zwykłego auta osobowego. Pojazd pomocy drogowej musi posiadać kabinę, która pomalowana jest na kolor żółty. Pojazd auto lawety musi także posiadać certyfikowane zaświadczenie o maksymalnej dopuszczanej ładowności. Poza tym auto laweta musi być wyposażona w hak do holowania pojazdów oraz sygnalizator świetlny na dachu.

W myśl artykułu 3 rozporządzenia WE 561/2006, pomoc drogowa nie musi korzystać z tachografu- zapis tego rozporządzenia mówi o tym, iż dopuszcza poruszanie się pojazdami specjalistycznymi pomocy drogowej, ale tylko w promieniu 100 km od siedziby firmy, a dokładniej bazy, gdzie parkuje nasze auto.

Potrzebujesz pomocy lawety w Niemczech? Wejdź na https://laweta-hamburg.com.pl/ i dowiedz się więcej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge

We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. If you continue to use this site we will assume that you are happy with it. Ok