Z czego Polska czerpie energie?
Październik 22, 2016
Zalety i wady sztucznej choinki
Listopad 14, 2016

Po czym poznać dobrego psychologa?

W życiu każdego człowieka, prędzej czy później, pojawiają się sytuacje, w których potrzebuje wsparcia innych osób. Często okazuje się jednak, że zwykła rozmowa z przyjacielem przestaje nam wystarczać i chcielibyśmy podzielić się naszymi przemyśleniami i obawami ze specjalistą. Naturalnym wyborem wydaje się być wtedy skierowanie swoich kroków do psychologa. Po czym poznać jednak, że wybrana przez nas osoba jest naprawdę dobra w tym co robi?

Pozytywne opinie wśród klientów
Zastanawiając się nad tym, czy warto jest wybrać się do gabinetu konkretnego psychologa, dobrze jest wcześniej zapoznać się z opiniami jego byłych klientów. Znajdziemy je często na stronach poświęconych lekarzom w konkretnych miastach lub na profilach specjalistów w mediach społecznościowych, po wpisaniu w wyszukiwarkę fraz typu „psycholog katowice

Specjalista z polecenia
O ile opinie w internecie mogą być sfałszowane i mylące, o tyle nasi przyjaciele nie mają żadnego powodu, aby wprowadzać nas w błąd. Warto więc ich zapytać, czy mieli już do czynienia ze specjalistą od psychologii. Ich opinia na pewno będzie dla nas najbardziej wartościowa i pomoże dokonać dobrego wyboru.

Wykształcenie psychologa
Wybierając się do gabinetu, zawsze sprawdzajmy, czy wybrany przez nas lekarz rzeczywiście może pochwalić się dyplomem ukończenia studiów psychologicznych. Miejmy również na uwadze, że jeśli chcemy przejść psychoterapię, wybrany przez nas psycholog musi mieć również doświadczenie zdobyte podczas czteroletniej szkoły dla terapeutów. Tylko takie kursy dają kwalifikacje do udzielania innym ludziom wsparcia, jakim jest psychoterapia.

Zastanówmy się, jak czujemy się w jego towarzystwie
To, że jakiś psycholog jest znany i szanowany w środowisku i do tego polecany przez klientów, nie znaczy wcale, że będzie nam się z nim dobrze współpracowało. Porozumienie z terapeutą jest sprawą niezwykle indywidualną. Idąc na pierwsze spotkanie zatem, zastanówmy się czy dobrze nam się przebywa w gabinecie wybranej przez nas osoby, czy czujemy się ważni i wysłuchani oraz czy mamy wrażenie, że „nadajemy na tych samych falach.”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge

We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. If you continue to use this site we will assume that you are happy with it. Ok